O nas

Trochę o nas

Jesteśmy grupą producentów produktów lokalnych z czystych terenów Podlasia, dokładnie z Puszczy Białowieskiej i regionu Biebrzy. Zielone tereny Podlasia mają bardzo wiele do zaoferowania i są źródłem tradycyjnej żywności, bez dodatków chemicznych i konserwantów. Natura ofiarowała człowiekowi wszystko to, co najlepsze. Czerpiąc z niej, otrzymujemy zdrowie i siłę.

Od wielu lat produkujemy zdrową, smaczną i naturalną żywność – sery (świeże, dojrzewające, pleśniowe), jogurty, masło, półtusze wieprzowe, schaby i pasztety mięsne, soki z aronii, miód i regionalne ciasto Marcinek Hajnowski. Wprowadzamy na rynek produkty wyłącznie najwyższej jakości, wytwarzane ręcznie tradycyjnymi metodami.  W grupie „Prosto z Podlasia” połączyła nas wyjątkowa pasja i entuzjazm. Zależy nam na bezpośrednim kontakcie z klientami, z którymi możemy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem, a pozytywne opinie naszych klientów motywują nas dodatkowo do doskonalenia i poszerzania naszej oferty. Najbardziej cieszy nas, gdy zadowoleni odbiorcy do nas wracają, bo już wiedzą, że warto!

Adam Lewczuk

Serowarnia „Sery z Puszczy Białowieskiej” znajduje się w Hajnówce w woj. podlaskim na skraju jedynego lasu naturalnego w Europie – Puszczy Białowieskiej. Jesteśmy małą, rodzinną firmą, która powstała z pasji i miłości do sera. Początkowo robiliśmy sery rodzinie i bliskim znajomym, którzy zachęcili nas do rozpoczęcia produkcji na większą skalę. Jako firma funkcjonujemy od 2018 r. Już po pierwszym roku działalności zostaliśmy Laureatem AgroLigi 2019 Województwa Podlaskiego.

Nasze sery powstają ze świeżego krowiego mleka. Wytwarzane są ręcznie, bez stosowania maszyn. Oferujemy szeroki wybór serów świeżych, dojrzewających i pleśniowych, jogurtu i masła. Sery zawdzięczają smak wysokiej jakości mleka oraz certyfikowanym przyprawom.  Przy produkcji stosujemy wyłącznie podpuszczkę mikrobiologiczną (wegetariańską) i szlachetne szczepy bakterii.

Krzysztof Wojtach

Prowadzę gospodarstwo rolne, które przekazali rodzice w 1998 r. To  typowe  gospodarstwo, w którym było wszystkiego po trochu krowy, świnie  kury, owce i dodatkowo kaczki nioski. Później jeszcze doszły gęsi na tucz. Po paru latach zdecydowałem z żoną, że będziemy hodowali trzodę chlewną. Zaczęliśmy od paru macior. Później zakupiliśmy loszki hodowlane i zaczęło to z roku na rok wzrastać. W następnych latach pobudowaliśmy nowe chlewnie, były to trzy budynki. Mieliśmy 200 macior. Doszedł jeszcze zakup ziemi, w wyniku czego powiększyliśmy gospodarstwo parokrotnie. W 2012 roku zdecydowaliśmy z żoną, że wybudujemy masarnię, aby samemu przerabiać nasze mięso. Obecnie żona prowadzi masarnię, a ja z synem zajmuję się uprawą roli i hodowlą świń.

Agnieszka Chilicka

Jesteśmy firmą rodzinną. Nasza plantacja aronii czarnoowocowej położona jest na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego i prowadzona jest w systemie ekologicznym. Biebrzański Park Narodowy jest największym parkiem narodowym w Polsce. Produkujemy czysty „Ekologiczny Sok Aroniowy znad Biebrzy”. Właścicielka firmy Eko-Aronia – Agnieszka Chilicka, ukończyła Biotechnologię na SGGW w Warszawie. Właściciel gospodarstwa – Andrzej Chilicki, jest absolwentem SGGW, wydział Ekonomiczno-Rolniczy. Jest Prezesem Augustowsko-Podlaskiego Stowarzyszenia Eko-Rolników, w ramach którego, we współpracy z Instytutem Sadownictwa w Skierniewicach ratuje stare odmiany drzew owocowych przed zapomnieniem. Firma Eko-Aronia w kooperacji z innymi innowacyjnymi firmami oferuje szeroką gamę produktów aroniowych, które promuje i sprzedaje zarówno w Polsce oraz na wielu rynkach zagranicznych między innymi w Chinach.

Irena Sajewicz

Zmienić opis do Ireny Sajewicz na:

Od ponad 30lat zajmuję się gastronomią, a przede wszystkim amatorsko przygotowywaniem mięsa (schabu, pasztetów) oraz wypiekiem ciast. Bardzo lubię piec pasztety, ponieważ są zdrowe i dostarczają nam wielu cennych substancji odżywczych, zwłaszcza kiedy sami je przygotowujemy z dobrych jakościowo składników. Do przygotowania tych przekąsek używam mięsa wieprzowego i królika. Często dodaję soczewicę, fasolę, pieczarki i warzywa sezonoweMam wykształcenie wyższe licencjackie o kierunku dietetyka, pracuję w Zespole Szkół Zawodowych w Hajnówce jako nauczyciel przedmiotów zawodowych i usług gastronomicznych. Z uczniami przygotowuję potrawy na kiermasze i inne uroczystości. Od 2008 roku biorę udział w projektach współfinansowanych ze środków unijnych, prowadzę kursy szkolące: kucharzy, kelnerów i ciastkarzy. Brałam również udział w projekcie gastronomicznym dotyczącym kuchni molekularnej w Hiszpanii.

Przygotowywanie pieczeni i wyrób ciast jest moim hobby od młodych lat, docenianym przez rodzinę.

Pasieka „Berezowo”
Roman Wnuczko

Pasieka Berezowo jest małą rodzinną pasieką, istnieje od 2011 roku. Pierwsze ule warszawskie poszerzane otrzymałem w prezencie od wujka, który pasiekę założył tuż po wojnie, a pszczoły sprowadził z Białowieży. Ule wykonywał sam mając jedynie ręczną piłę, strug i młotek. W krótkim czasie przygoda z pszczołami stała się moją pasją. Obecnie pasieka liczy 20 rodzin. Od trzech lat zajmuję się wychowem matek na własne potrzeby. Gospodaruję na ulach warszawskich poszerzanych (leżakach). W tym roku – 2021 przechodzę na ule korpusowe i chcę powiększyć pasiekę o kolejne 10 rodzin.

Skontaktuj się z nami!